Netflix – Aralık 2021 / Ocak 2022 (Yayından Kalkacaklar) – Yeni Yeni Şeyler

Yeni Yeni Şeyler

Menü

Netflix – Aralık 2021 / Ocak 2022 (Yayından Kalkacaklar)

2021 yılının Kasım ayının da sonlarına geldiğimiz bu günlerde; bu ayın son günü ve Aralık ayı boyunca Netflix Türkiye’de yayından kalkacak olan içerikler de belli olmaya başladı.

Başlığımız aktif başlıktır; ay içerisinde pek çok kez güncellenir. Değişikliklerden haberdar olmak için takipte kalınız…

Tablo şeklindeki listelerimizde; kaldırılacak filmleri isterseniz ismine, isterseniz yapım yılına, isterseniz de IMDb puanına göre sıralı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Sizler de gözünüze çarpan içerikleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Platforma eklenecek bu yeni içerikleri beklerken, çıkarılacakları paylaştığımız seri haberlerimizde neredeyse iki yıla yaklaştık; ilk kez 2019 yılında Netflix Türkiye – Mayıs / Haziran 2019 (Yayından Kalkacaklar) haberimizle başlayan yolculuğumuz bu 30.haberimizle devam ediyor.

Her ayın sonlarında ve tabi ki sonraki ay boyunca, platformdan ayrılacak içerikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Çünkü hep söylediğimiz gibi; “Keşke haberim olsaydı, kaldırılmadan (tekrar) izlerdim.” diyeceğiniz içeriklerden “haberiniz olması” için sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. İşte bu ayın kaldırılacak içeriklerinden tespit edip sıraladığımız (şimdilik) listemiz:

NetFlix – Filmler:

NetFlix – Dizi ve Belgeseller:

 

Not: Aylık listelerimiz (ayın son günü platformdan kaldırılan içerik fazla olduğu için); önceki ayın son gününden itibaren başlar. Daha önceki içerikleri bir önceki ayın listesinden bulabilirsiniz. Ancak diziler daha önce belli olduğundan (izlenmesi için yeterli süre de olması için) önceki ayın liste sonuna eklenebilir. Ayın son günü gidecek filmlerin çoğu belli olduğunda yeni ayın başlığı açılır.

Not 2: Dizilerin sezon sayıları, platformda bulunan sezonları temsil etmektedir, dizilerin tamamı ya da sadece bazı sezonların çıkarılacağı belirtilmemiştir. 2019 sonunda “Merlin” dizisinde olduğu gibi son anda anlaşması uzatılıp platformda kalan dizi bile olabilir. “Family Guy” ve “South Park” dizilerinin de 2019’da baştan birkaç sezonu çıkarılırken, sondan bir kaç sezonu ise eklenmişti. Aralık ayında ise “South Park” ın sadece 16.sezonu çıkarılmıştı ve ardından Şubat ayında 23.sezonu eklendi.

Not 3: Türk filmlerinde, bazen lisansın uzatılması veya kısa zamanda lisansın yenilenmesi olabiliyor. Örneğin; 3 Nisan 2020‘de kaldırılan “Organize İşler” , “Bir Baba Hindu”, “Ekşi Elmalar” , “Görümce”, “Küçük Esnaf”, “İstanbul Kırmızısı” filmleri hemen 25 gün sonra 28 Nisan 2020‘de tekrar platforma eklenmişti. “Pek Yakında” ve “Ali Baba ve 7 Cüceler” ise 3 ay sonra 1 Temmuz 2020‘de tekrar eklenmişti. Ama listenizde tekrar izlemek için tuttuğunuz filmler varsa tekrar eklenmesini ya da lisansın uzatılmasını beklemeden bu arada izlemenizi tavsiye ederiz.

Geçen ay ki listemiz: Netflix  / Amazon Prime Türkiye – Kasım / Aralık 2021 (Yayından Kalkacaklar)

Yayından kalkacak diğer içerikler belli oldukça (geçen aylarda olduğu gibi gün be gün) listeye de eklenecektir. Listemizde yer almayan, bildiğiniz içerikleri bizimle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler…

© Yeni Yeni Şeyler / T. GünerKategoriler Dijital Platform, Netflix, Özel Haber

Yorumlar

Dikkat! Bu haberin tüm hakları yeni yeni şeyler'e aittir. DMCA Protection & Takedown Services (dmca.com) tarafından korunmaktadır. İzin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır. Haber, sadece yeniyeniseyler.com'a link verilerek kullanılabilir. Aksi halinde hukuki işlem yapılacaktır.